cz

Blogy uživatelů

reklama
Pan_Tau VIP
Co by měli uživatelé seznamek vědět o Zázracích


U tak důležitého pojmu, jako je Zázrak, bychom, kromě upřímnosti, mohli být i přesní a důslední (nelekejte se, to nejsou sprostá slova :-) ) - Zázrakem může být pro kohokoliv cokoliv ... což nám nejspíše moc nepomůže, dokud nenapíšeme - za Zázrak považujeme jakýkoliv jev, jehož pravděpodobnost "výskytu" je 1 : 1 000 000 (a nižší) ... jde o běžný statistický pojem - taková je např. pravděpodobnost, že se staneme miliardáři, nebo - že zemřeme při nehodě na snowboardu, nebo - že hodíme 20 x za sebou stejnou stranu mince ...

V roce 1986 byla (posmrtně, napsána byla již v roce 1953) publikována kniha A Mathematician's Miscellany,  ctihodného pana J. E. Littlewooda, profesora Cambridge University. (na fotce ... sympaťák, co myslíte ...? :-) ) Ve své knize popsal to, co začalo být označováno jako "Littlewoodův zákon o Zázracích" ...

Jeho přesné znění jest: Zázraky se ději pravidelně a je třeba s tím počítat. Každý běžný člověk zažívá během života Zázrak v počtu zhruba jednou za měsíc.

Většinu z nás okamžitě napadne: "Jednou měsíčně ...? To je divný ... poslední Zázrak si pamatuju ... no ... to už bude deset let co Pepan obrátil káru na střechu a vylezl z ní živej ...".

Tak to prosím není chyba výskytu Zázraku, nebo pana Littlewooda, nýbrž a jen - naše. My už je - z nějakého podivného důvodu - nevidíme, oslepli jsme. Panu Littlewoodovi se to podařilo velice elegantně a vtipně dokázat. Sice ne běžnými analytickými nástroji, ale "suchým" a prostým statistickým výpočtem.

Koho by to zajímalo, takhle onen výpočet vypadá (koho ne, může klidně skočit na další odstavec :-) ): předpokládejme, že bdělí a vnímaví jsme ... řekněme ... 8 hodin denně (většinou víc, ale nepodceňujme sílu vlastního sebeklamu :-) ). Události a jevy, které se okolo nás odehrávají jsme, svými smysly, schopni vnímat s frekvencí 1 jev za 1 vteřinu (vědecky dokázáno, jenom se o tento důkaz postaral jiný obor než matematika). Což za 1 den obnáší 8 (hodin) x 60 (minut) x 60 (vteřin) x 1 (událost, jev) = 28 800 jevů. Má-li měsíc 30 dní, zaznamenali jsme celkem 864 000 okolních událostí. To sice není přesně slibovaný 1 000 000 pro splnění pravděpodobnosti Zázraku, na kýžený počet jevů se dostaneme až za necelých 35 dní, ale - zrovna u tohoto zaokrouhlení si tu důslednou přesnost snad můžeme odpustit ... protože stačí být bdělými a vnímavými 9 hodin a 14 minut denně, a na ten milion jevů se za měsíc bez problémů dostaneme :-). A zde výpočet ukončím, přestože by mohl pokračovat všetečnou otázkou: "Co když zažiju 6 000 000 událostí za 6 měsíců, ale žádná z nich nesplnila pravděpodobnost 1 : 1 000 000?". No a ... mně by nezbylo nic jiného, než se ponořit do tajů pravděpodobnosti složených a podmíněných jevů, což ode mě všechny čtenáře(ky) spolehlivě odežene ...

A jsme téměř u cíle - jak tohle souvisí s uživateli seznamek ...? Mám to napsat hned, nebo chcete chvilku na přemýšlení ...? Tak chvilku ...

Protože - kdo jiný by měl začít sledovat Zázraky okolo sebe, než uživatel seznamky? Nebo vás někdo jiný napadá ...? :-)

Pravděpodobnost, že na seznamce potkáme partnera(ku) je hodně vysoká - sice ovlivněná počtem uživatelů(ek), ale - zde odhaduji 1 : 100 ... Dále ovšem záleží na tom, jestli nalezený člověk je ten "pravý" - zde se pravděpodobnost radikálně sníží, podle počtu všech našich kritérií výběru a jejich vzájemného "prolínání" (chtěl jsem napsat průniku, ale nějak mám pocit, že už "tý matyky bylo dost" :-) ) ... Jsem přesvědčený, že o vnímání našeho okolí (ať už je to sídliště nebo sociální bublina na síti) si každý rozhoduje jen a pouze sám. O tom, jestli chce okolo sebe hledat a vidět Zázraky. Protože - oni se dějí, fakt že jo, na to teda klidně - vsaďte "svoje levandulový kamaše!" :-) ...

Epilog: Littlewoodovu teorii Zázraků není možné "přibrat" do definitoricky přísné a nekompromisní matematiky - patří do šuplíku "zábavná, vtipná" ... takže - jde o nadhled. A navíc má velice nebezpečného protivníka - apofenii ... Usnadním vám hledání ve slovníku - jde o "tendenci" hledat v náhodných datech smysluplné vzorce či souvislosti - přeloženo do "lyrična" - apofenie popírá, že by se v sekvenci příčin a následků (lidský život není nic jiného než zřetězení příčin a následků) náhodných jevů dal najít nějaký "vzorec, mechanismus, smysl ...". Hnusný, že jo ...? Komu by se přesto apofenie zdála nějak "přitažlivá", nabízím jejího autora - Klaus Conrad - s dovětkem - apofenii nevymyslíte, to mohlo napadnout jenom nácka z NSDAP. A pokud jste se dočetli až sem - smekám :-) !!!


Pan_Tau Srp 21 · Komentáře: 1 · Štítky: zázrak
Pan_Tau VIP

Návod (pro ženy) na použití ajťáka


§ 1. Ajťák neovládá telepatii. Chceš-li ajťákovi něco sdělit, jednoduše a přímo mu to řekni.


§ 2. Ajťák je tvor důvěřivý. Řekneš-li ajťákovi „nic se neděje“, „dělej, jak se ti to líbí“ nebo „kup na co máš chuť“, nesmíš se pak rozčilovat, že se bude chovat, jako by se nic nedělo, udělá si to tak, jak se to líbí jemu a koupí věci, které chutnají jemu.


§ 3. Sex a milostné hrátky nejsou pro ajťáka středobodem vesmíru. Může je mít rád, může je dělat kvůli tobě, ale vždycky bude mít činnosti, které jsou pro něj důležitější.


§ 4. Některé ajťákovy záliby ti mohou připadat nesmyslné, směšné, odtržené od reality… Neměj strach, ajťák má na některé tvoje záliby úplně stejný názor. Oboustranná tolerance vám pomůže.


§ 5. Počítač je ajťákův kamarád. A žádný muž nemá rád, když mu žena brání stýkat se s kamarády.


§ 6. Ajťák mluví, když chce něco sdělit nebo když ho zajímá téma debaty. V opačném případě mlčí. Budeš-li ho nutit mluvit jen proto, aby se mluvilo, uzavře se do sebe ještě více.


§ 7. Ajťáka se můžeš ptát „Na co myslíš?“ a většinou ti rád odpoví. Hlavně se však potom neptej „a můžeš mi nějak jednoduše vysvětlit, o čem teď mluvíš?“


§ 8. Chceš-li ajťáka o něčem přesvědčit, používej konzistentní a logické argumenty k věci. Úspěch je v 99 % zaručen. Naopak nevhodnými argumenty jsou:

Nevím, jak ti to dokázat, ale stejně mám pravdu.

Já to tak prostě cítím.

Většina lidí by s tebou nesouhlasila.

Tak se to prostě dělá.

Všichni to chápou, jenom ty ne.

X řekl, že to je jinak. (kde X je nějaká Obecná Autorita)


§ 9. Ajťák má dva hlavní pracovní módy. Buď se do nějaké práce zažere až po uši a nevidí dne ani hodiny, jídla, spánku ani sexu. Anebo je demotivovaný a fláká práci, jak jen může. Buď ráda za první mód, zejména dělá-li něco užitečného a nesnaž se ho z toho vytrhnout. V opačném případě hrozí, že z něj uděláš lempla a pecivála.


§ 10. Opakované rutinní činnosti ajťáka nudí. Je samozřejmě možné, že taková činnost spadá do ajťákova 1. módu (viz § 9), ale to je spíše výjimka než pravidlo.


§ 11. Ajťák je svobodomyslný a pragmatický. Chceš-li, aby dodržoval nějaká pravidla, vysvětli mu logicky, v čem jsou užitečná (viz § 8). V opačném případě ajťák zaujímá utilitární postoj, tj. uvažuje:

jak dotyčné pravidlo obejít

jaká je reálná sankce za jeho nedodržení

zdali dvě výše uvedené věci nejsou pro něj výhodnější, nežli pravidlo dodržovat


§ 12. Oblečení není elektronika. Ajťák ví, že za posledních 100 let nedošlo v oblasti odívání k žádnému převratnému vynálezu, snad kromě goráčů a dvojdílných plavek. Není nutné obměňovat šatník každý rok a móda je sprosté slovo. Ajťáci tudíž mají ke svému zevnějšku dva přístupy:

Přístup laxní. Obléká si to, co je zrovna po ruce. Většinou se jedná o sandále, vytahané kraťasy a vyšisované tričko barvou neladící ke zbytku ohozu.

Přístup konzervativní. Vytvoří si jednoduchý konzervativní vzhled, který nijak nevyčnívá, ale také nikoho nepohoršuje a dá se použít prakticky kamkoliv. Tohoto stylu se pak drží a nehodlá ho dále měnit či vylepšovat.


§ 13. Ajťák má v oku putující slepou skvrnu, která mu znemožňuje vidět na šatech díry a skvrny o průměru menším než 1 cm.


§ 14. Ajťák si je vědom vnitřní krásy a nedbá na vnější pozlátko. Na prsa pětky nebo těsně obepnutý zadeček ajťáka nesbalíš. Nezapomeň, že podobných lahůdek má doma plný harddisk ve složce Péčko. Pokud však zaujmeš ajťáka svým sexy mozkem, máš dobře našlápnuto a můžeš si ho krásně obtočit kolem prstu.


Závěrem: Ajťák vyžaduje trochu jinou obsluhu nežli běžný partner, ale doufám, že tento manuál vám v tom pomůže. Odměnou vám budiž solidní a věrný manžel, jelikož:

ajťák dle § 9 buď balí ženy jak na běžícím pásu nebo je vděčný za tu jednu a té je věrný

druhá možnost pravděpodobnější, vzhledem k § 3

díky § 14 nehrozí, že vás vymění za mladší

a díky § 12 a § 13 navíc nehrozí, že by ta mladší chtěla jeho

Pan_Tau Srp 11 · Komentáře: 2 · Štítky: vztah
Kaya77 Free

Buď upřimná - né každý je chirurg, aby se ti hrabal v mozku, telepati neexistujou a věštecká koule je jen těžitko na složenky.


Buď tolerantní - Nikdo koho znáš, nemá hangár, aby tam zaparkoval stíhačku nebo bombardér, údržba vycucává peněženku a nervy.


Buď spontální - přece nechceš, aby ti ujel vlak tak se rozhodni hned a ušetři si stupidní narážky nádražních houmlesáků.


Buď věrná - když to budeš míchat, dozajista ti z toho bude šoufl dlouho a 

můžeš skončít i v ústavu, kde uvidíš bílé myšky po chemickém drijáku.


Buď přirozená - nechovej se jako naleštěná trubka, jinak ti garantuji, že si tě narazí nějaký instalatér co trubky opravdu leští na barových záchodcích.


Buď originální - tohle je hodně duležité, jen 

originál má v životě opravdovou cenu. Není nic horšího než nasr (naštvanej ?) investor, co miluje umění krásy.


A na konec....


Buď milující - nešetři milým slovem do očí. Ona SMS s textem " Ta husa je hotová, 

strč ji pak do trouby a ohřej si jí až příjdeš",  nám mužům, klidné spaní nevynese.


Pokud to dodržíš, muži se Ti budou plazit u nohou. ??

Kaya77 Free

Po čem ženy touží…


Při vyslovení těchto slov se každému vybaví 

scény s jednoho filmu na přelomu tisíciletí, ale o takové šanci a daru, 

kterou získal hlavni hrdina psát nechci.

V Sedmi bodech, číslem magickým, Vám přiblížím jak to vidím já. ?1. Gentleman par excellence.


Dnes už málo dávané gesta, otevření dveří a vstoupit první je kované pravidlo pro muže. Pokud má někdo 

něco schytat tak to bude muž, který otestuje tvrdost skleněného 

půllitru, barové židličky nebo náruč podnapilého štamgasta… ono i 

zaplatit útratu dnes ženy už tolik neocení je přece rovnoprávnost… a 

mnoho dalších gest s tím spojené které pořád budou "on exklusive".


2. Akční hrdina.


Je morálně zdravé pokud je člověk skromný a spokojí se s málem, ovšem žena touží po akčním bytí, ctižádostivý muž se sebevědomím lva - krále 

zvířat určíte neurazí, muž jen má jasno co chce, má cíle má zásady a 

nehne s ním ani svádivé prádélko které si žena koupila cestou z práce, aby dosáhla svého přání ke společné návštěvě její maminky.


Také ocení, pokud se muž zajímá o osobní růst ženy, ať už její starosti se 

zakomplexovanými kolegyněmi které si věčně stěžují na svého akčního hrdinu v trenkách s lahváčem v křesle před televizi.

Když k tomu muž je přemýšlející a vymyslí i něco nového než návštěvu klubu kde za mlada 

ohýbal své skalpely náctek a vymyslí třeba skok z mostu...no jasně že na

 gumě, žena sice může byt nadšená, ale i strachy rozklepaná, ovšem muž je 

za opravdového akčního hrdinu.


3. Umění Vrbou býti.


Pokud žena něco povídá, nespokojí se jen s mužovo zvukovým projevem o písmenkách 

"HM" a nebo kýváním hlavou jako maňásek v aute při jízdě.

Žena touží po tom, jak muž poslouchá, nahlas souhlasí a vyplodí smysluplnou větu, která je věrohodná, potřebuje cítit podporu, soucit s ni a vnímat citlivě její 

trable. A politovat tak, že potvrdí správnost ženiny úsudku.


4. Široké ramena co obejmou.


Už jsem v předchozím bodě naznačil, že je třeba se do ženy vcítit a to co to celé završí je fyzično. Ano to krásné pevné a přitom něžné objetí, po ničem víc žena netouží než mít svou oporu a náruč kde se může vyplakat nebo jen tak tulit s pocitem bezpečí.. určíte chlap neohromí plácnutím po zadku se slovy " jsi moje šťabajzna, jsi silná, to dáš "


 ..no.. tohle možná uspěje u skupiny pubertálních roztleskávaček co s nimi mlátí puberta, né u milované ženy.


5.Rychlý jako Superman.


Ne, z názvu tohoto bodu nejde o rychlost návratu z práce, z hospody nebo z nákupu protože běží Světový pohár v hokeji, jde o fyzično s druhého konce.

Rychlovky a tím nemyslím kuchařské umění mužů, ale cesta k uspokojení svých sexuálních tužeb, což se většině žen nelíbí, potřebují více času na pocítění vzruchů a tím kvalitní dlouhou předehru, touží po poblázněných pocitech , chvění těla protože "TO" pravé pocítila už 

třikrát a touží i po třešničce na dortě, dlouhém vášnivém milovaní s tím, že to chvění snad nikdy neskončí.


6. Lichotník co natáčky ve vlasech neřeší.


Ženy touží být chválené a cítit se být chtěné za každé příležitosti, tedy i s pleťovou maskou na tváři, nepotěší slova o strašidlech ani zlomyslný smích…


7. o Julie má….


I ne příliš romantické ženy touží v neposlední řadě o gestech, které zmiňuji shora, proto aspoň jednou začas

neuškodí donést květinu, pozvat na večeři při svíčkách a pošeptat nějaké verse třeba z učebnic českých klasiků. I malé láskyplné překvapení potěší víc, než když zapomene výročí nebo dá přednost samolibé zábavě s někým jiným o tom opravdu žena netouží...A na závěr ..malý dodatek.. žena touží být hýčkáná a nemusí jít o hmotné statky, stačí trochu pozornosti.

Jestli žena opravdu po něčem velmi moc touží, tak je to zájem o její "Já".

Katka_WithYou VIP

Být či nebýt? Myslím tím single. Když se nad tím zamyslím, tak obojí má jistě své výhody i své nevýhody. Jdete si kam chcete, s kým chcete, vrátíte se až vám se bude chtít, ponožky necháte na podlaze, vanu si napustíte plnou, záchodové prkénko také zůstane na svém místě, co si navaříte, to si sníte a nemusíte se dělit :-) 


Na druhou stranu máte s kým zajít do kina, nemusíte se bát jít domů sami, o pořádek v domácnosti se podělíte (pokud tedy není úklid vaše hobby), společná koupel není vůbec špatná věc, mít se komu svěřit, ať už s tím dobrým, tak s tím špatným, je lepší s partnerem než se 450 kamarády na Facebooku. Zkrátka a jednoduše - ve dvou se to lépe táhne.


Vše je otázkou priorit, ale vzhledem k tomu, že prouzdáte po seznamce, tak pravděpodobně očekáváte, že budou převažovat výhody stavu ,,Zadaná(ý)” No a když už v tom máte tedy jasno (aspoň trochu tedy… :-) ) tak si pojďme říct, jak se seznamovaním na internetu vůbec začít. Pokud mám uzavřenou minulost, je ten správný čas vykročit do budoucnosti. 


Seznamky jsou různého zaměření, ať už třeba cestovatelské, seznamky na jednu noc, seznamky pro starší, pro mladší, pro zadané, ale také seznamky pro ty, kteří to myslí vážně. Opět - otázka priorit :-)


Prioritu jsme si zvolili, takže směle do toho: Registrace se zdá být snadná, ale může být občas i záludná. Začněte tím, že zvolíte vhodné uživatelské jméno. ,,Beruška69” nebo ,,SexyTýpek” může být sice fajn a může ledasco napovědět, ale zkusme to trochu smysluplněji. Přeci jen to bude číst spousta lidí a mezi nimi třeba i ,,ten váš” (,,ta vaše”).  Počítejte s tím, že na vás bude čekat řada otázek, pokud si tedy nehcete vybírat jen vpravo - vlevo tzn. líbí - nelíbí. Takže pokud vám to už nyní trošku šrotuje v hlavně, je to jedině dobře. O svém profilu byste měli přemýšlet. A nejen o něm. Měli byste přemýšlet také o vašem protějšku. Tužka a papír mohou být dobrým pomocníkem při sepisovaní vašich životních hodnot a také pro utříbení myšlenek, jaký by měl být váš partner. 
Když si vzpomenu na to, jak se mě jako malé holky ptali, jakého budu mít jednou ,,ženicha” tak jsem v sedmi letech toužila po hezkém, modrookém blonďákovi, který musí umět jezdit na koni. Zkuste si stejnou otázku položit dnes. Nevím jak vy, ale já se nyní docela usmívám :-)


Pro úspěšné seznámení dnes nestačí jen kreativita a štěstí. Buďte trochu náročnější a dejte si čas a prostor pro to, co o sobě napíšete, komu tyto informace svěříte. I přesto, že jsou seznamky plné ,,horkého zboží”, tak nespěchejte, nejdete si přeci kupovat rohlíky.

Katka_WithYou Dub 28 · Štítky: být či nebýt?
Katka_WithYou VIP

„Řezník, statný, hezký, 29 roků, přiženil by se do řeznictví, které má aspoň 100 000 Kč věna, pod zn. Spokojen.“ ,,Srdíčko dvacetileté touží poznat upřímného druha. Hlas se, můj toužený, jsi-li něžný, bohatý, hrdý, čestný. Zn. Vzdělaná, ale chudá.” Ano, tak takto vypadaly jedny z prvních inzerátů k seznámení, zde tedy rovnou k sňatku, uveřejněné v Prvním Československém sňatkovém zpravodaji. Jak je tedy vidět, lidé se ,,na inzerát” seznamovali i před 100 lety.  


Doba však značně pokročila a od placené řádkové inzerce v novinách jsme se dostali k seznamovaní na ,,jedno kliknutí”. A takových prostorů k seznámení najdeme na internetu celou řadu. Stačí si správně vybrat. Pro začátek bych si položila otázku: ,,Co od seznámení očekávám?” Flirt? Kamarádství? Sex? Jen tak pokec? Nebo vážný vztah? Možností je celá řada, takže doporučuji odpovědět si na tuto otázku a od toho se následně odpíchnout. Ať už si vyberete seznamku placenou či neplacenou, zaměřenou tématicky či jednorázově, mějte v mysli to, že tak činíte pro sebe a kvůli sobě :-)


Uvedu krátký příběh: Lukáš stál v supermarketu ve frontě u pokladny. Spousta lidí, všichni netrpěliví, už už aby byli doma… On však nikam nespěchal, neměl za kým, doma byl sám. Dlouhou chvíli si krátil pozorováním žen kolem sebe. Přemýšlel, kterou by mohl oslovit, která z nich je nezadaná, stejně jako on, která z nich má podobné zájmy a náhled na život jako on. Zaujaly ho tři:  Před ním držela v ruce nákupní košík drobounká brunetka: sportovní postava, pěkné boky (,,Je vidět, že na sobě pracuje.”), vlasy upravené do úhledného copu, štíhlé nohy, tenisky - ,,Ta bude určitě sportovně založená, spolu bychom mohli vyrazit někam na kolo, v létě na vodu a pod stan nebo třeba na hory” , řekl si…  


Ve vedlejší uličce stála vyšší černovlasá slečna, vypadala vyšší než Lukáš. Zaujaly ho její pestré šaty, které končily až u kontíků. V uších měla sluchátka, nenápadně se pohupovala do rytmu hudby. ,,Co asi ráda poslouchá? Něco tanečního nebo to bude klasika?”  Ve vozíku měla převážně ovoce a zeleninu - ,,Hmm… to by mě zajímalo, jestli by mi zvládla uvařit třeba kachnu se zelím a knedlíkem?” Když se ohlédl za sebe, všimnul si blondýnky, sympatická, taková ta ,,krev a mlíko”. Vypadala, že na někoho čeká, rozhlížela se kolem. Po chvíli se vedle ní objevil chlapec, bylo mu asi 8 možná 9 let, vhodil do košíku dvě čokolády a chytil ji za ruku. ,,Aha…tak ta už má děti…zřejmě bude i vdaná.”


Tyto tři ženy jej zaujaly na první pohled. Ale jak je oslovit, takhle veřejně? Před lidmi? Třeba jsou všechny zadané, nebo jsou naopak svobodné, třeba bude terčem posměchu okolí, třeba ale promarní šanci seznámit se s tou pravou…. Určitě se dá seznámit i ve zmiňovaném supermarketu, nebo kdekoliv na ulici, ale nikdo z nás nemá na čele napsáno, že je zrovna single, nebo že je rozvedená máma od dvou dětí, že má ráda výlety do přírody nebo že je výborná kuchařka, nebo že je čerstvě po rozchodu a na nový vztah není připravená. Málo kdo z nás se odváží třeba právě při čekání ve frontě oslovit potenciální protějšek a vystavit se tak případnému odmítnutí.


Jak jsem zmiňovala již v úvodu - seznamovaní ,,na inzerát” není ani dnes žádné tabu. Člověk si nemusí připadat nikterak nepatřičně nebo nabývat dojmu, že se neumí seznámit na ulici (vyhnete se tím třeba oslovení zadané ženy či muže - ikdyž dnes existují i na seznamky pro zadané). Naopak - právě prostřednictvím seznamky si můžete během pár chvilek zadat požadované ,,parametry” a prohlédnout si Vaše potenciální protějšky, dozvědět se o nich něco víc, než jen to, co říká fotka. Nečekejte, až na Vás někdo zbyde… Směle do toho!


WithYou


Katka_WithYou Dub 14 · Štítky: seznamte se
reklama

Reklama

reklama
:
Heslem chráněné foto
Heslem chráněné foto
Heslem chráněné foto